milktonic.pl

Blog tematyczny o urodzie, pielęgnacji, zdrowiu i rozwoju osobistym.

Uroda

Na co działa maść z kwasem hialuronowym?

Na co działa maść z kwasem hialuronowym?

Maść z kwasem hialuronowym, synonim młodości i pielęgnacji od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Stopniowo zdobywa rzesze zwolenników, którzy dostrzegają wiele korzyści płynących z jej regularnego stosowania. Wydawać by się mogło, że w dobie zalewu różnego rodzaju kosmetyków, znalezienie tego jedynego, kluczowego elementu codziennej pielęgnacji jest niemalże niewykonalne. Jednak maść z kwasem hialuronowym jest produktem, na który warto zwrócić uwagę. Dlaczego? Właśnie to spróbuję wyjaśnić poniżej.

Właściwości nawilżające maści z kwasem hialuronowym

Jednym z głównych sekretów działania maści z kwasem hialuronowym jest jej zdolność do silnego nawilżania skóry. Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w naszym organizmie, której zadaniem jest wiązanie wody. Działa niczym gąbka, która jest w stanie zatrzymać do 1000 razy więcej wody niż waży sama. Właśnie dlatego, kiedy znajduje się on w kremie lub maści, daje efekt intensywnie nawilżonej i uelastycznionej skóry.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co przekłada się niestety na gorszą jej kondycję – jest suchsza, pojawiają się zmarszczki, cera staje się szara i matowa. Regularne stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym pomaga spowolnić te procesy, a także poprawić wygląd cery, sprawiając, że staje się bardziej świeża i promienna.

Przyspieszanie procesu gojenia – potwierdzone korzyści

Kwas hialuronowy posiada również właściwości przyspieszające gojenie się skóry, dzięki czemu maść z kwasem hialuronowym może być stosowana w leczeniu różnych schorzeń skóry, od drobnych podrażnień po poważniejsze zaburzenia, takie jak np. trądzik czy egzema.

W przypadku ran i podrażnień, dzięki swoim właściwościom nawilżającym, maść z kwasem hialuronowym tworzy ochronną barierę, która chroni uszkodzone miejsca i wspomaga ich regenerację. Potwierdzono, że może ona przyczynić się do skrócenia czasu gojenia, a także do zmniejszenia widoczności blizn.

Maść z kwasem hialuronowym jako skuteczna ochrona przeciwsłoneczna

Choćbyśmy nie wiem jak starannie dbali o swoją skórę, jeżeli nie zadbamy o jej ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV, nie uda nam się zachować jej zdrowia i młodości. Tutaj z pomocą przychodzi maść z kwasem hialuronowym, która posiada również właściwości ochronne przeciwsłoneczne.

Chociaż nie zastąpi ona klasycznego filtra UV, potrafi jednak zabezpieczyć skórę przed niekorzystnym wpływem słońca, oraz minimalizować szkody spowodowane przez promieniowanie UV, takie jak fotostarzenie się skóry. Dlatego maść z kwasem hialuronowym jest idealna dla osób, które chcą skutecznie chronić swoją skórę, nie rezygnując przy tym z jej odpowiedniego nawilżenia.

Udostępnij

O autorze

Grupa pasjonatów zdrowego trybu życia oraz dbania o siebie. Z nami dowiesz się jak odpowiednio się ubrać oraz jak utrzymać dobre zdrowie.